DYNA-ALU

SAMONAPRAWIALNA KURTYNA SZYBKOROLOWANA

PRODUKT CERTYFIKOWANY, TAŃSZY OD MODELU WYKONANEGO ZE STALI NIERDZEWNEJ.

Model DYNA-Alu to idealne rozwiązanie dla przemysłu spożywczego. Obudowa kurtyny i silnika wykonana z aluminium. Przeznaczona do montażu zewnętrznego i wewnętrznego w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Kurtyna szybkorolowana z funkcją samonaprawy. W razie kolizji płaszcz wraz z opatentowanymi elastycznymi wzmocnieniami pionowymi wyskakuje z szyn bocznych. Kolejne polecenie otwarcia bramy powoduje powrót płaszcza na pierwotne miejsce. Tylko bardzo poważne kolizje mogą wymagać interwencji serwisu. W ten sposób redukowane są koszty naprawy i konserwacji kurtyny. 

ZALETY WYROBU:

• Elektronika wysokiej jakości. Wbudowana w boczne prowadnice aktywna bariera świetlna zapewniająca pełne bezpieczeństwo.  
• System 'Plug and Play' - po zainstalowaniu bramy i zapięciu złącz potrzebne jest jedynie ustawienie parametrów w centrali sterującej.  
• Komponenty wyprodukowane według standardów europejskich. Części mechaniczne, elektryczne i elektro­niczne są wyprodukowane w Europie, przez wyselekcjonowanych dostawców gwarantując najwyższą jakość.  
• Prosty montaż centrali elektronicznej ułatwiającej kontrolę i ustawienia urządzeń oraz obsługę kurtyny.

Tworzymy Najlepsze Bramy

CECHY  
Maksymalne wymiary - 5000 x 4000 mm. Montaż - wewnętrzny/zewnętrzny. Napór wiatru - klasa 2. Szybkość otwierania - do 2,2 m/s z miękkim startem i zatrzymaniem. Szybkość zamykania - do 0,8 m/s z miękkim startem i zatrzymaniem.

KONSTRUKCJA
 
Nadproże 500 mm. Słupki 140 x 100 mm. Umiejscowienie silnika - z boku.

WYKOŃCZENIE OBUDOWY
 
Obudowa i prowadnice pionowe wykonane z anodowanego aluminium.

SILNIK
 
Silnik elektryczny z falownikiem o mocy 1 kW z cyfrowym enkoderem absolutnym montowany z boku kurtyny zasilany napięciem 230V.  

CENTRALA STERUJĄCA
 
Centrala cyfrowa z wyświetlaczem. Szybkie ustawienia funkcji. Zarządzanie prędkościami pracy. Przyciski OTWÓRZ/STOP/ZAMKNIJ na obudowie centrali + dodatkowy przycisk z drugiej strony kurtyny. Automatyczny system zamykania. Obsługa ręczna za pomocą korby umożliwiającej otwarcie kurtyny w przypadku zaniku zasilania.

KURTYNA  
DYNA-Alu z funkcją samo naprawy w przypadku uderzenia kurtyny. Rodzaj materiału - wykonana z poliestru 900g/m2.

USTAWIENIA KURTYNY
 
Cyfrowy enkoder absolutny. KOLORY  Standardowe - zbliżone do RAL 3002, 5010, 2004, 7035, 7038, 7037, 1021, 6026, 1013, 9010, 5012, 9005. Możliwość wykonania grubszego płaszcza jako opcja w kolorach standardowych zbliżonych do RAL 5010, 7035, 9010.

PRZESZKLENIA
 
Standardowe - jeden pas okien.

ZABEZPIECZENIA
 
Bariera świetlna w wersji standardowej.

GWARANCJA I CERTYFIKATY
 
Gwarancja producenta - 12 miesięcy od daty dostawy. Certyfikat - CE/EC UNI EN 13241-1 Certyfikat- 1 klasa odporności na wiatr UNI EN 12-424 Certyfikat - 2 klasa samogaśnięcia.