AUTOMATYKA I SERWIS

CHCESZ UZYSKAĆ DARMOWĄ WYCENĘ ?

Wyślij zapytanie

Seria COMFORT             

Zintegrowana technologia oszczędzania energii i oświetlenie diodami LED gwarantują niezwykłą wydajność energetyczną, a sterowanie chroni bramą. Dzięki błyskawicznej reakcji na przeszkody, która powoduje natychmiastowe zatrzymanie i cofnięcie bramy, oraz zabezpieczeniu przed przesunięciem bramy, napędy z serii Comfort gwarantują bezpieczeństwo całej rodzinie. Prędkość przesuwu wynosi maksymalnie 160 mm/s, a w przypadku braku zasilania można skorzystać z zasilania awaryjnego, które zabezpieczy odpowiedni zapas energii.

COMFORT  200             

Napędy z serii Comfort 200 to nasze klasyki. Zintegrowana technologia oszczędzania energii i oświetlenie diodami LED gwarantują niezwykłą wydajność energetyczną, a sterowanie chroni bramę. Dzięki błyskawicznej reakcji na przeszkody, która powoduje natychmiastowe zatrzymanie i cofnięcie bramy, oraz zabezpieczeniu przed przesunięciem bramy, napędy z serii Comfort 200 gwarantują bezpieczeństwo całej rodzinie. Prędkość przesuwu wynosi maksymalnie 160 mm/s, a w przypadku braku zasilania można skorzystać z Battery-Backup, który zabezpieczy odpowiedni zapas energii.

COMFORT  260              

Do lekkich bram

Napęd Comfort 260 jest przeznaczony do bram o ciężarze do 90 kg, o szerokości do 3,5 m w przypadku bram uchylnych, uchylnych dzielonych i Canopy, do 5,0 m w przypadku bram segmentowych i do 3,0 m w przypadku bram segmentowych ocieplanych.

COMFORT  270              

Do bram do 5,5 m

Za pomocą napędu Comfort 270 można obsługiwać bramy o ciężarze do 165 kg, szerokości do 5,5 m w przypadku bram segmentowych i 5,0 w przypadku bram uchylnych, uchylnych dzielonych i Canopy.

COMFORT  280              

Do dużych i ciężkich bram

Za pomocą napędu Comfort 280 można obsługiwać bramy o ciężarze do 200 kg i szerokości do 6,0 m.

Osprzęt dodatkowy              

Nasz osprzęt dodatkowy dla dodatkowego bezpieczeństwa i komfortu

Tutaj znajdziesz odpowiedni osprzęt do Twojego napędu - wystarczy wyszukać osprzęt odpowiadający Twoim indywidualnym wymaganiom i życzeniom.

Osprzęt dodatkowy związany z komfortem            

Osprzęt dodatkowy związany z bezpieczeństwem            

Napędy do bram segmentowych             

Elastyczne rozwiązania automatyki do przemysłowych bram segmentowych. 
Automatyka bram segmentowych w obiektach przemysłowych jest różnorodna. Podobnie jak gama produktów Marantec. Do wszystkich zastosowań i wymagań mamy specjalne napędy i sterowania, od najprostszej automatyki ‘Totmann‘ do bogatego komfortowego wyposażenia. Nasze napędy z serii STA 1 i SA są do tego elastyczne z możliwością dowolnego poszerzania funkcji i zastosowania.

Seria STA 1             

Wał standardowy i wielowypust.
Oferujemy Państwu systemy w dwóch różnych wykonaniach. Zarówno nasze przemysłowe rozwiązanie uniwersalne – standardowy wał 25,4 mm, jak również otwór z wielowypustem są bardzo cenionymi rozwiązaniami.
Standardowy wał 25,4 mm: uniwersalny i przemysłowy. Nasz standardowy wał o średnicy 25,4 mm to kompaktowe i przemysłowe rozwiązanie dla większości bram. Napęd montowany jest bezpośrednio na wale bramy. Otwór w przekładni napędu wykonano ze stali.
Otwór z wielowypustem: rozwiązanie przy modernizacjach. Otwór z wielowypustem to optymalne rozwiązanie przy modernizacjach. Dzięki różnym adapterom napęd pasuje do różnych wałków bramy, co gwarantuje zmniejszenie zapasów magazynowych i bardzo dużą elastyczność. Adaptery wykonane są z aluminium, co zapobiega ich korodowaniu. Do otworów z wielowypustem można w dalszym ciągu stosować obecne adaptery systemów Dynamic xs.

Warianty zasilania 400 V | 230 V
Dzięki naszym napędom oferujemy Państwu zawsze odpowiednie rozwiązanie.
Napęd 400 V, 3-fazowy: Cichy, płynny, niezawodny. Jednym słowem: silny jak wół. Dlatego 3-fazowy silnik 400 V to właściwe rozwiązanie w przypadku dużych i ciężkich bram.

Napęd 230 V, 1-fazowy: Brak gniazda trójfazowego? Nie ma problemu, dzięki swojemu jednofazowemu silnikowi 230 V ten napęd doskonale da sobie radę. To doskonałe rozwiązanie dla bram o mniejszej powierzchni lub o mniejszej częstotliwości otwierania, czyli mniejszej ilości cykli.

Zintegrowane sterowanie CS 255 AC
CS 255 AC to nasze kompaktowe sterowanie podstawowe , zawierające wszystkie zalety pewnej obsługi. Seryjnie przeznaczony do obsługi w systemie Totmann. Poprzez podpięcie elementów bezpieczeństwa funkcję można rozszerzyć do obsługi w systemie samo podtrzymania. Wyjście przekaźnikowe umożliwia dodatkową funkcję, jak np. obsługę oświetlenia. Zewnętrzne elementy obsługi są zasilane prądem 24 V ze sterowania CS 255 AC. Sterowanie CS 255 AC umożliwia podpięcie anteny Multi-Bit i bi·linked do gniazda.
Rozbudowa wedle potrzeb: Sterowanie można rozbudować dzięki modułom MS-Bus, np. o system regulacji ruchem lub o zabezpieczenie przed wciągnięciem.

Jeszcze bardziej bezpieczne: Elementy bezpieczeństwa, takie jak fotokomórki czy zabezpieczenie krawędziowe można podłączyć do listwy zaciskowej.

Prosto i wygodnie: Wygodny montaż zapewniają przewody z wtyczkami.

Czas pracy 60 % lub 25 %
Przy wyborze odpowiedniego napędu do bramy, oprócz jego mocy, decydującym kryterium jest także czas pracy. Tutaj oferujemy Państwu rozwiązania zarówno do bram o przeciętnej częstotliwości pracy, jak i do bram o dużej częstotliwości pracy, wyposażonych w napędy zasilane prądem 230 V i 400 V.
Czas pracy 60 %: normalny współczynnik ED w napędach 400 V. Przeznaczony do bram o przeciętnej częstotliwości otwierania. Odpowiada to maksymalnie 20 cyklom bramy na godzinę.
Czas pracy 25 %: normalny współczynnik ED w napędach 230 V. Przeznaczony do bram o niskiej częstotliwości otwierania. Odpowiada to maksymalnie 8 cyklom bramy na godzinę.
Jeden cykl odpowiada jednorazowemu otwarciu i zamknięciu.

Obsługa awaryjna bram ze sprężynami (KE, E/KE)
Obsługa awaryjna służy bezpieczeństwu. Gwarantuje, że bramę nawet w przypadku braku zasilania można otworzyć lub zamknąć.
KE (Łańcuch obsługi awaryjnej): to standardowa obsługa awaryjna w napędach ze standardowym wałkiem 25,4 mm. Łańcuch umożliwia wygodne przemieszczanie bramy z poziomu obsługi.
E/KE (Łańcuch obsługi awaryjnej z odryglowaniem konserwacyjnym): Najwygodniejsze i najlepsze rozwiązanie: to standardowa obsługa awaryjna w napędach z wielowypustem. Łańcuch umożliwia wygodne przemieszczanie bramy z poziomu obsługi. Odryglowanie konserwacyjne umożliwia jednocześnie szybki i tani serwis, gdyż można zrezygnować z czasochłonnego demontażu napędu.

Elektroniczne wyłączniki krańcowe
Selsyn zapewnia precyzyjne ustalenie położeń krańcowych. Dzięki elektronicznym wyłącznikom krańcowym można nie tylko wygodnie zaprogramować położenia krańcowe. Zapewniają one także zawsze precyzyjne zatrzymanie bramy.

Seria STAC 1             

Kompaktowy napęd ze zintegrowanym sterowaniem
   

Kompaktowy i mocny: nowa seria napędów STAC 1 oparta jest na sprawdzonym napędzie STA 1. Jego geny: kompaktowa obudowa o szerokości wynoszącej zaledwie 100 mm i solidna obudowa z ciśnieniowego odlewu aluminium. Do tego zintegrowane sterowanie, które czyni z serii STAC-1 rozwiązanie oszczędzające miejsce i koszty. Obsługę umożliwia wąska klawiatura. Napęd jest przenoszony przez sprawdzony standardowy wałek 25,4 mm. Standardowy wał 25,4 mm: uniwersalny i przemysłowy. Nasz standardowy wał o średnicy 25,4 mm to kompaktowe i przemysłowe rozwiązanie dla większości bram. Napęd montowany jest bezpośrednio na wale bramy. Otwór w przekładni napędu wykonano ze stali.

CHCESZ UZYSKAĆ DARMOWĄ WYCENĘ ?

Wyślij zapytanie